کانون صنفی معلمان ( طیف صنفی )

مدرک به دست بی سوادان


دادن مدرک به دست بی سوادان

 به گزارش آموزش نیوز ، در تاریخ 19 اردیبهشت1391 ، کد خبر : 29049

 متاسفانه آقای حاجی بابایی ، وزیر کنونی آموزش و پرورش نیز از تعداد مردودی های سالیانه ی آموزش و پرورش در سالهای گذشته گله مند است و در سخنان خود ، به طور تلویحی ، خواستار دادن نمره و در نهایت مدرک قبولی به دانش آموزان درس نخوان و چه بسا دانش آموز نماهاست او می گوید:  

" در هیچ جای دنیا سابقه ندارد که یک دانش آموز به خاطر قبول نشدن در یک درس مجبور شود دوباره در همان پایه تحصیل کند یا به اصطلاح مردم رفوزه شود. طبق بررسی‌ها در یک سال 200 هزار دانش آموز و خانواده های آنها به دلیل مردودی در یک پایه دچار مشکلات متعدد می‌شدند."

وی با اشاره به اینکه دانش آموزی که مردود شد اگر مجددا در همان پایه مشغول به تحصیل شود سوادش زیاد نمی‌شود، گفت: " این دانش آموز به دلیل مردودی در یک پایه دچار مشکلات روحی و تربیتی بسیاری می‌شود. "

نه در زمان وزیر کنونی بلکه مدتهاست که  بسیاری از مدیران مدارس و مسوولان آموزش و پرورش ، به طور غیر مستقیم و تلویحی ، معلمان را به دادن نمره به دانش آموزان درس نخوان و حتی بی تربیت تشویق می کنند. آموزگاران و دبیرانی که در حوزه های امتحانی از دانش آموزان تقلب نمی گیرند و حتی جواب پرسش های امتحانی را به دانش آموزان درس نخوان می رسانند و نمره های بی جا به آنان می دهند نورچشمی و محبوب ترین معلمها هستند. مجریان مقررات و آیین نامه های وزارت آموزش و پرورش مورد غضب واقع می شوند. دانش آموزی که مثلاً از هشت تا درس نمره نیاورده به تک تک دبیران آن درسها مراجعه می شود و گفته می شود که این دانش آموز فقط از این درس نمره نیاورده ، اگر شما نمره ندهی بدبخت می شود. گاهی به نظر می رسد مسوولان می خواهند با این کار رضایت جوانان را نسبت به نظام جلب کنند. در صورتیکه آنان را افرادی کم کار ، تنبل ، خودپسند و پر توقع بار می آورند. شاید با این کار می خواهند عدم توانایی های سیستم آموزشی و عدم مدیریت خود را پنهان کنند که این نیز دلالت بر عدم صداقت آنان است و خیانت آشکار به فرهنگ و آموزش و پرورش گشور ! این مسوولان نمی بینند که اکثر بزهگاران ، گمراهان ، بد حجابان و خیانت کاران به کشور همین بی سوادان مدرک به دستند که دوست ندارند از حاصل دست رنج خود زندگی کنند ؟! اگر کسی بی چیز یا بدبخت است چرا به جای مدرک دادن به دستش به او آموزش فنی و حرفه ای ، شغل مناسب و نان ندهیم ؟!  ضرر و زیان دادن مدرک به دست جوانان تنبل و تن پرور ، از خود راضی و بی تربیت چون دادن تیغ به دست زنگی مست نیست؟


+ نوشته شده در  جمعه پنجم خرداد ۱۳۹۱ساعت 4:36  توسط مدیر تارنما  |